Neden Cam Balkon?

Ülkemizde özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya gibi büyük şehirlerde apartman dairelerinin darlığı herkesçe bilinen bir gerçek. Özellikle yeni yapılan binalarda bu duruma daha fazla rastlanıyor. Elbette ki bunun pek çok nedeni var. Geniş açıdan bakıldığında artan nüfus en büyük sebep olarak gösterilebilir. Bu sebeple binaların yüksekliği deprem yönetmeliğine uygun inşa edildiğinde ne yazık ki arsa payları da düşüyor. Durum bu olunca bireyler, ev balkonlarını kapatarak alanı genişletme girişiminde bulunuyorlar.

Kapalı Alan Kullanımı

Sonradan oluşturulan kapalı alanlar daha çok depolama alanı olarak kullanılsa da, aynı zamanda yemek odası veya fazladan oturma yeri olarak da değerlendirilebiliyor. Bunun yanı sıra özellikle kış aylarında büyük bir problem teşkil eden çamaşır kurutma işlemi için de oldukça kullanışlı olan bu kapalı mekanlar aslında çok daha fazla işe yarıyor.

neden cam balkon

neden cam balkon

Neden cam balkon sorusuna en iyi yanıt hem ses hem de ısı yalıtımı olması. Kış aylarında soğuk havalarda kapalı cam balkonlar sayesinde evin içerisinde direk olarak girmesi beklenen soğuk hava akımı giremiyor ve içerideki sıcak hava da dışarı çıkmıyor. Bu şekilde stabil bir ortam oluşmasına bağlı olarak cam balkon sayesinde oldukça yüksek bir tasarruf sağlanmış oluyor.

Yoruma kapalı.