Kaliteli Cam Balkon Sistemlerinin Anlaşılması

Rekabet koşullarında ve yoğun talepten dolayı, cam balkon uygulaması yapan birçok firma ortaya çıktı. Bu firmaların birçoğu, müşterileri mağdur ediyor. Bu yüzden kaliteli bir cam balkon sisteminde olması gerekenlerin, bilinmesi gerekiyor. Cam balkon sistemlerinden kullanılan camın 8 mm kalınlığında olması gerekiyor. Temperli cam olarak tanımlanan bu camların bir özelliği de, kolay bir şekilde kırılmamaları ve kırıldıkları zamanda, etrafa saçılmamalıdır. Ayrıca bu camların, Şişe cam patentli olması gerekiyor.

kaliteli cam balkon

kaliteli cam balkon

Cam balkon sistemlerinde kullanılan profillerin, alüminyum malzemesinden olması gerekiyor. Ortalama olarak 3 mm kalınlığında olan bu profillerin, hurda olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Kolay bir şekilde anlaşılmasa da, bu konuda internet ortamından ya da güvendiğiniz bir firmadan yardım alabilirsiniz.

Cam Balkon Sistemlerinde Parçaların Kaliteli Olması Gerekir

Sürgülü ve katlanır sistemlerde kullanılan rulman tekerlerin, paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir. Camların ve profillerin arasında kullanılan ve yardımcı yalıtım elemanlarından olan fitillerin ise şeffaf olması ve dış etkilere karşı da dayanıklı olması gerekir. Yardımcı malzemeler hakkında da internet ortamından araştırma yaparak, fikir sahibi olabilirsiniz.

Yoruma kapalı.