Cam Balkonun Pvc’den Farkı

Günümüzde balkonlar cam balkon ya da pvc sistemi ile kapatılıyor. Cam balkonun pvc’den farkı ve pvc’ye göre bazı avantajları vardır. Bu fark ve avatjlar cam balkon fiyatları ve pvc balkon fiyatları arasında da farklılık oluşmasına neden oluyor.

Cam Balkon ve Pvc Balkon Arasındaki Fark

Cam balkon ile pvc balkon arasındaki en önemli fark görüntüdür. Pvc balkon kapatma sistemleri daha hantal bir görünüme sahiptir. Cam balkonun pvc balkon gibi kasası olmadığı için daha hafiftir. Binaya pvc’ye göre daha az yük binmesine neden olur. Kasa olmayışı cam balkonu daha estetik bir uygulama haline getirir. Cam balkon görüntüyü kesinlikle bozmaz. Açık havada oturuyormuşsunuz izlenimi yaratır. Pvc balkon ise tam aksine görüntüde önemli oranda kayıp yaşanmasına neden olur.

cam balkon fiyatları

cam balkon fiyatları

Pvc balkonlar katlanabilme özelliğine sahip değildir. Bu nedenle temizliği cam balkona göre daha zordur. Cam balkon sistemleri ile katlanabilir camdan oluştuğu için temizlik konusunda sıkıntı yaratmaz. Pvc balkon sistemleri ile kapatılan balkonlar adeta bir depo görünümüne sahip olur. Cam balkon sistemleri ise doğal bir görünüme sahiptir ve balkon keyfinizin azalmasına neden olmaz.

Yoruma kapalı.