Cam Balkon Sistemiyle Yaratılan Avantajlar

Son yollarda binaların dış cephesinin tasarımı oldukça önem kazandı. Bu amaçla kullanılan cam balkon sistemleri binalarda bulunan açık alanların kapatılması için kullanılıyor. Modern görünümü ve yarattığı ek alan sayesinde sıklıkla tercih edilen bir ürün haline geldi.

Neden Cam Balkon Sistemi?

Cam balkon sisteminin faydaları nelerdir denildiğinde akla birçok seçenek gelir. Özellikle soğuk havalarda yarattığı alan güzel kış bahçeleri ya da kışın balkon sefası yapma imkânı tanır. Açılır/kapanır sisteme sahip olması sıcak havalarda ise kolaylıkla açılıp içeri hava girmesini sağlar. Açıldığında katlanabilir özelliğiyle çok az yer kaplaması da diğer bir avantaj. İyi derecede yalıtım özelliği; kapatılan alanı yağmurdan, kardan ve tozdan korur. Ayrıca ısı kaybını azalttığından enerji tasarrufuna da katkı sağlar.

cam balkon

cam balkon

Özellikle yüksek binalarda oturan çocuklu aileler, çocukları için düşme tehlikesini bu yolla ile ortadan kaldırırlar. Bu tür sistemlerin kullanımının yasal olması da akılda hiçbir soru işareti bırakmaz. Cam balkon sisteminin fayları nelerdir soruna diğer bir cevap ise temizliğinin normal bir camı temizlemek kadar kolay. Ilık su içerisinde tamamen eritilmiş katı bir temizlik ürününün camı çizmeyen bir bez ile tatbik edilmesi temizliği için yeterli olur.

Yoruma kapalı.