Cam Balkon Çizikleri Nasıl Giderilir?

Cam balkonlar, kullanışlı ve güvenli oldukları için birçok kişi tarafından terch edilirler. Uzun süre kullanılabilir olması ve sağlamlığı ise, cam balkonun diğer tercih sebepleri arasında yer alır. Fakat bazı durumlarda camda çizikler oluşabilir. Sert hava koşulları, kuşlar, temizlik sırasında yanlış malzemelerin kullanılması veya evde yaşayan kişilerden kaynaklanan durumlar bu çiziklerin senepleri arasında yer alır. Bu tarz çiziklerin kalıcı olmaması ve daha temiz bir görüntü sağlanması içinse müdahele anında yapılmalıdır.

Çiziklerin Sebepleri ve Uygulanabilecek Çözümler

Öncelikle çizikleri önlemek için camlar, fırça ya da sünger gibi malzemelerle temizlenmemelidir. Çünkü bu durum oluşan çiziklerin en yaygın sebebidir. Dolayısıyla etkili bir sonuç için işlem, sıcak su ve yumuşak bir bez yardımıyla yapılmalıdır. Bu tür fırça ya da sünger sonucu oluşan çizikler, hemen belli olmasa da bir süre sonra ortaya çıkar. Bu tarz çizikleri geçirmenin en kolay yolu, marketlerde de satılan çizik giderici sprey kullanmaktır. Bundan önce ise, ılık ve köpüklü suya batırılmış yumuşak bir bez çizik üzerinde gezdirilmeli, bu işlem işe yaramadığı taktirde kimyasal işleme geçilmelidir.

cam balkon çizikleri nasıl giderilir

cam balkon çizikleri nasıl giderilir

Bunun dışında evde hazırlanacak doğal karışımlarla da çizikler giderilebilir. Bunun için bir kap temiz su ve bir miktar sirkeden elde edilen karışıma batırılan yumuşuak bir bez kullanılabilir. Sirke ile temizlenen camlar çizikleri temizlediği gibi, camların parlamasını sağlar ve kış günlerinde buzlanma gibi durumların oluşmasını engeller.

Yoruma kapalı.