Cam Balkon Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Artık bir çok kişi; özellikle ev sahipleri, sıcak ve soğuk havalardan daha rahat korunabilmek için balkonlarını kapatma gereksinimi duyarlar. Bunun için de en çok cam balkon sistemlerini tercih ederler. Bu süreçte ise, özellikle daha önce bu sistemi yaptırmış olan tanıdıklarından referans almaya çalışırlar. Fakat piyasada bu işle uğraşan birçok firma olduğu için, her zaman en kalitelisini ve uygun fiyatlısını bulmak kolay olamayabilir. Ayrıca cam balkon yaptırırken nelere dikkat edileceği konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir.

cam balkon alırken dikkat edilmesi gerekenler

cam balkon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Cam Balkonla İlgili Gerekli Teknik Bilgiler

Cam balkon sistemleri, dışarıdan bakıldığında basit gibi görünse de aslında birçok fonksiyona sahiptir. Dolayısyla bu teknik ayrıntıları bilmek, bu sistemi daha uzun süre ve sağlam bir şekilde kullanabilmek için önemlidir.

Cam balkonda öncelikle, tüm sistemin ağırlığını taşıyan kasa profillerine dikkat edilmelidir. Dolayısıyla kasa proflinin zamanla eğilip, bükülmemesi gerekir. Bunun anlaşılması içinse kasa profili, mm ile ölçülen et kalınlığına sahip olmalıdır.

cam balkon sistemleri

cam balkon sistemleri

Cam balkon sisteminde izolasyon çok önemli bir detaydır. Bu yüzden bunu sağlayan kanatların, aralık yapmayacak şekilde kapaklara sahip olması oldukça önemlidir. Aksi durumda dışarıdan her türlü ses, yağmur, rüzgar ve toz içeriye girebilir.

Bunların dışında, sistemdeki metal kısımların paslanmaz çelikten ve camların temperli olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda, sert hava koşullarında veya kazalarda cam kolayca kırılır. Bu da hayati tehlikeye sebep olur.

Yoruma kapalı.